TEACHER IN SERVICE PROGRAMME

TISP (Teacher in Service Programme), Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü (BUEC) tarafından düzenlenen bir sosyal sorumluluk projesidir. BUEC’in mottosu olan “Teknolojiyi Gelecek Nesillere Sevdirmek” ilkesi doğrultusunda hayata geçirilen bu projede, öğrenciler teknolojiyi eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde öğrenmeleri için köy okullarındaki çocuklarla bir araya gelirler. Türkiye’nin farklı bölgelerindeki köy okullarına ziyaretler düzenleyerek, öğrencilere teknolojiyi sevdirmek için teknoloji atölyeleri düzenler, bilim, matematik ve mühendislik konularında eğitici etkinlikler gerçekleştirir. 
Bu sosyal sorumluluk projesi, öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren teknolojiye olan ilgilerini artırmayı, onları eğlenerek öğrenmeye teşvik etmeyi ve matematik, fen, ve teknoloji konularında farkındalık yaratmayı amaçlar. BUEC üyeleri, projenin bir parçası olarak köy okullarına teknoloji atölyeleri malzemeleri ve hediyeler götürerek, bu okulların eğitim şartlarını iyileştirmeye katkıda bulunurlar. 
Öğrencilere teknolojiyi sevdirmenin yanı sıra, aynı zamanda üniversite öğrencilerine sosyal sorumluluk bilinci kazandırmayı amaçlar. Projede yer alan BUEC üyeleri, öğrencilere örnek olmak ve toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla köy okullarına ziyaretler düzenler, atölyeler düzenler ve çeşitli etkinliklerle öğrencilerle etkileşimde bulunurlar. TISP, geleceğin liderlerine ulaşarak, onları bilim ve teknolojiye yönlendirmeyi hedefler.